+90 232 342 8292 metinbodur@yahoo.com Mustafa Kemal Caddesi, Çelik Apt. No:20-1 Kat:3 Bornova- İzmir

Erkeklerde Beslenme

Erkekler genellikle protein ağırlıklı beslenmeyi tercih ettikleri için kan yağları yükselebilir, ürik asit seviyeleri artabilir yada kalp krizi olabilir.

Erkeklerde çoğunlukla yağ bel çevresinde toplanır.

Erkeklerin metabolizmaları kadınlara oranla daha hızlı çalışır. Daha zor kilo alır ve daha kolay kilo verebilirler.

Erkekler kadınlara göre kilo kontrolünde daha şanslıdırlar çünkü kadınların vücutlarında yağ dokusu daha fazladır ve metabolizmaları daha yavaştır. Erkekler kadınlardan her zaman çok daha fazla yemek yerler ancak ani bir kilo artışı göstermezler. Çünkü metabolizmaları daha hızlıdır, daha yüksek kas oranı sahiptirler ve geniş vücut yüzeyi, yenilenleri daha çabuk yakmalarını sağlar.

Erkeklerde çoğunlukla yağ bel çevresinde toplanır, bu durum da kanser, diyabet, karaciğer yağlanması, hipertansiyon, kalp hastalıkları ve böbrek taşı gibi hastalıklar açısından riskli bir durumdur. Bel çevresi ölçümlerinde erkeklerin 102 cm’in üzerine çıkmaları istenmez. 

 

Erkeklere özel hazırlanan diyet programlarında porsiyonlar elbette ki bayanların tüketmesi gereken porsiyonlardan daha fazla olabilir.

Zayıflama konusunda bayanlara göre daha istikrarlı olan erkeler uyguladıkları basit programlarla dahi çok daha kısa sürede karşılığını alabilirler.